Vergessene Orte - Polevsko
Zapomenutá místa - Polevsko

Česko-německý workshop / Deutsch-tschechischer Workshop

CZ:

Milí přátelé, milovníci jazyků a historie,

rádi bychom vás srdečně pozvali na náš další česko-německý workshop "Zapomenutá místa". Ten se letos koná v termínu 26.-29.9.2019 v Polevsku, nedaleko Nového Boru.

V našem regionu nalezneme mnoho míst, kde lze pátrat po stopách naší společné minulosti. Během čtyřdenního setkání budeme tentokrát blíže objevovat (nejen) průmyslovou historii obce Polevsko. Čeká nás aktivní a kreativní práce s dobovými materiály i rozhovory s pamětníky. Na dvou zapomenutých místech v obci následně umístíme informační tabule m.j. s odkazy na vytvořené krátké filmy. V sobotu 2.11. pak výsledky naší práce představíme interaktivním způsobem veřejnosti.

Znalost německého jazyka jako vždy není podmínkou!!! Akce bude tlumočena.

Cena pro účastníky z ČR: 1 300 CZK (ubytování s plnou penzí, materiál, program)
Další informace naleznete v letáčku.

Dotazy, přihlášky:
Petra Zahradníčková - petrazahradnickova@horskyspolek.eu

Vzhledem k tomu, že letos očekáváme větší zájem, tak s přihláškou moc neotálejte! ;-)

Přihláška ke stažení ZDE.

Těšíme se v září na viděnou!
Petra a Patrick

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DE:
Liebe Freunde, Sprach- und Geschichteinteressierte,

wir möchten Euch recht herzlich zu unserem deutsch-tschechischen Workshop "Vergessene Orte" einladen. Er findet vom 26.09. bis 29.09.2019 in Polevsko (CZ) bei Nový Bor statt.

In unserer Region finden wir viele Orte, wo wir Spuren von unserer gemeinsamen Historie entdecken können. Bei der viertägigen Begegnung möchten wir Geschichten und Geschichte in Polevsko (CZ) zum Thema "Arbeitswelten" kennenlernen. Eine ehemalige Textil- und eine Glasfabrik werden wir näher untersuchen. Es erwartet uns eine aktive und kreative Arbeit mit historischen Materialien, sowie Interviews mit Zeitzeugen. Die Ergebnisse unserer Arbeit präsentieren wir am 2.11. der Öffentlichkeit.

Tschechische Sprachkenntnisse sind dabei nicht notwendig!!! Dolmetscher sind dabei.

Preis für Teilnehmer aus Deutschland: 60 EUR (Unterkunft mit Vollpension, Material, Programm)
Weitere Informationen findet ihr im Flyer.

Fragen, Anmeldung:
Patrick Weißig - p.weissig@hillerschevilla.de

Anmeldebogen zum Herunterladen HIER.

Weil wir dieses Jahr größere Interesse erwarten, wartet mit dem Anmeldebogen nicht so lange... ;-)

Wie freuen uns über deine Teilnahme!
Patrick und Petra

2018 - Zapomenutá místa – stezka Großhennersdorf